We kijken ernaar uit om je te verwelkomen tijdens de Bergse Plasloop op zaterdag 12 en zondag 13 oktober! Hieronder vind je het volledige programma. Zorg dat je goed voorbereid bent en vergeet niet je startnummer op tijd op te halen!
Extra zorg op locatie: Tussen 10:00 en 14:30 uur is er een fysiotherapeut aanwezig van Actief Fysiotherapie bij de finish, ter hoogte van de EHBO-post. Mocht je na de race wat extra zorg nodig hebben, aarzel dan niet om langs te gaan!
Adres: Weissenbruchlaan 149, 3054 LM Rotterdam
Alle bovengenoemde tijden zijn onder voorbehoud en kunnen nog worden gewijzigd, dus houd deze informatie goed in de gaten.
Een vriendelijk verzoek aan alle deelnemers: bijna iedereen die helpt bij de Bergse Plasloop is vrijwilliger. Zonder hun inzet en toewijding zou dit evenement niet mogelijk zijn. We vragen daarom om respectvol om te gaan met iedereen van de organisatie en hen te bedanken voor hun inzet. Hun hulp maakt jouw dag mogelijk!
Heb jij tijdens je inschrijving aangegeven dat je je startnummer toegestuurd wilt krijgen? Dan heb je inmiddels je startnummer ontvangen op het door jou opgegeven adres. Deze niet ontvangen, dan kun je op locatie een nieuw nummer ophalen.
Als je niet hebt aangegeven dat je je startnummer opgestuurd wilt hebben, kun je jouw startnummer op zaterdag tussen 14:00 en 16:00 uur en zondag vanaf 07:45 uur ophalen.
De startnummers voor de Business Run liggen klaar bij het bedrijvenpaviljoen in enveloppen per team. Deze enveloppen kunnen worden opgehaald door de team captain. In de envelop vind je naast de startnummers ook de bandjes voor de entree van het paviljoen. Zorg dat je op tijd bent om alles op te halen en goed voorbereid aan de start te verschijnen!
Het dragen van jouw startnummer
Draag je startnummer op de voorzijde van je shirt, vouw deze niet en bedek deze ook niet. Mocht je dit wel doen, dan is de kans mogelijk dat er een verkeerde tijd gemeten wordt
Op twee plekken op het parcours kunnen de lopers mogelijk even moeten wachten om het verkeer door te laten. Dit geldt voor:
Deze maatregelen zijn helaas noodzakelijk vanwege de verwachte verkeersdrukte, mede veroorzaakt door het enthousiasme van het grote aantal lopers. We doen er alles aan om eventuele vertragingen tot een minimum te beperken en hebben voldoende begeleiding op het parcours om alles zo soepel mogelijk te laten verlopen.
Hoewel wachten nooit leuk is, hopen we op jullie begrip en geduld. Het mooie aan dit parcours is dat we over de A16 lopen, wat een uniek onderdeel van dit jaar is!
Om de route zo goed mogelijk aan te geven, hebben we dranghekbanners geplaatst met duidelijke richtingen. Ook staan er verkeersregelaars en evenementregelaars langs het parcours, die je vrijwillig de hele dag helpen om alles soepel te laten verlopen. Daarnaast zijn er pijlen op de weg aangebracht en bij splitsingen van afstanden staan grote bouwhekken met duidelijke verwijzingen. Zie de afbeeldingen voor een voorbeeld van de routeaanduiding.
Als loper kun jij gratis gebruik maken van de toiletten op het evenemententerrein. In het lopersdorp is geen kleedruimte beschikbaar.
Tijdens de loop worden er op twee momenten foto’s gemaakt: bij de tunnel op de A16 en bij de finish. Dit is jouw kans om een mooie herinnering vast te leggen terwijl je onderweg bent en bij het trotseren van de finishlijn.
Na de loop kun je deze foto’s gratis downloaden en terugkijken op jouw sportieve prestatie. Zorg dus dat je lacht naar de camera en geniet van je moment!
Je tas kan je tijdens de Bergse Plasloop achterlaten in het Lopersdorp bij de bagage-opslag. Er kan géén kleding worden achtergelaten in het startvak. De inname is geopend vanaf 08:00 uur.
Het achterlaten van bagage geschiedt geheel op eigen risico. De organisatie aanvaardt geen aansprakelijkheid voor verlies, diefstal of beschadiging van je eigendommen
Om ervoor te zorgen dat alles soepel verloopt, starten we de races vanuit verschillende startvakken. Zorg dat je ruim op tijd in jouw toegewezen startvak aanwezig bent, ongeveer 10 minuten voor jouw starttijd. De startvakken A-C bevinden zich op de Freericksplaats, de overige vakken staan opgesteld op de Weissenbruchlaan. Zodra een vak van start is gegaan, schuiven de lopers in het volgende vak door. De vakken zijn duidelijk aangegeven met borden, dus houd je vak goed in de gaten!
De Familieloop en 5 km hebben beide één startvak. Zorg dat je 10 minuten voor de start klaarstaat!
Tijdens de Bergse Plasloop zorgen we ervoor dat je goed gehydrateerd en energiek blijft. Langs het parcours hebben we meerdere waterposten waar je water, sportdrank en fruit kunt krijgen. De sportdrank wordt geleverd door PowerBar, zodat je de energie hebt om de finish te halen!
Halve Marathon (21 km)
Er zijn vier verzorgingsposten langs de route van de halve marathon:
15 km
Voor de 15 km-lopers zijn er drie verzorgingsposten:
10 km
Lopers van de 10 km hebben twee verzorgingsposten:
5 km
Voor de 5 km-lopers is er een verzorgingspost:
Zorg ervoor dat je op de hoogte bent van de locaties van de waterposten en vergeet niet goed te hydrateren onderweg! Samen halen we de finish.
Loop jij samen met je vrienden, familie en/of collega’s de estafette van de halve marathon tijdens de Bergse Plasloop? Dan is deze update voor jou!
Tijdens de estafette loopt iedere loper ongeveer 5 km. Zorg ervoor dat je goed voorbereid bent, want de wisselpunten zijn belangrijke momenten om het stokje door te geven en de race voort te zetten!
1 | A16 | 6 km | Op de A16 |
2 | Middelweg | 11,5 km | In de kom van de weg |
3 | Hoeksekade | 15,5 km | Langs de weg |
4 | Weissenbruchlaan | 20,5 km | Na park |
Er is geen vervoer vanuit de organisatie daarheen. Klik op het wisselpunt voor een afbeelding van de locatie.
Belangrijk: Het timing bandje, dat essentieel is voor de tijdregistratie, krijg je bij het ophalen van het startnummer. Vergeet niet het bandje na afloop in te leveren.
De estafetteloop start op hetzelfde tijdstip als de individuele halve marathon. De Halve Marathon powered by A16 Rotterdam begint om 09:00 uur.
De start en finish van de Bergse Plasloop bevinden zich ter hoogte van Gauchos aan de Plas op de Weissenbruchlaan. Dit is ook waar het lopersdorp te vinden is. Vanwege de locatie in het centrum van Hillegersberg is parkeren beperkt. Daarom raden we iedereen aan om, waar mogelijk, met de fiets of het openbaar vervoer te komen. Hieronder vind je meer informatie over de parkeer- en vervoersopties:
De wijk Hillegersberg (rondom het start/finishterrein)
Deze wijk ligt op slechts 5 tot 8 minuten loopafstand van de start/finish.
Parkeerplaats Bokkenplaats (Hogelanddreef, Bergschenhoek)
Vanaf deze locatie rijdt een touringcar naar het start/finishterrein tussen 7.45 uur en 9.15 uur. De bus rijdt terug van 10.30 uur tot 14.00 uur.
De wijk 110-Morgen
Deze wijk ligt aansluitend aan het start/finishterrein en is ongeveer 10 minuten lopen naar de start.
Parkeerplaats Duivenpad (Rotterdam-Hillegersberg)
Ongeveer 10 minuten lopen naar het start/finishterrein.
Tramlijn 4 is zeer handig om het parcours te bereiken. Naast het lopersdorp vind je haltes van beide lijnen, zodat je gemakkelijk bij de startlocatie kunt komen.
Tramlijn 4 doorkruist Hillegersberg en stopt dichtbij de start/finish.
Als je in de buurt woont, vragen we je vriendelijk om vanwege de beperkte parkeermogelijkheden en de verwachte drukte te voet of met de fiets te komen. En de fietsen graag parkeren in de daarvoor bestemde rekken.
Pas je reisplannen hierop aan en vergeet deze info niet te delen met je medelopers!
De organisatie is altijd op zoek naar fanatieke en positieve vrijwilligers. Wil jij ons komen helpen?